Jeśli pragniesz spróbować stereotypowej kuchni polskiej, przestań liczyć swoje kalorie. Zwyczajowe posiłki są bardzo obfite oraz w wielu przypadkach zawierają niemało mięsa. Wystarczy jednak spróbować jedynie trochę, aby odkryć, że są w samej rzeczy smaczne oraz godne kilku kęsów więcej. Najbardziej rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma fundamentalnymi produktami które jedzą na co dzień jest chleb i lokalna kiełbasa.

Rynek główny restauracja

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, jednak kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, by nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w przeróżne rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z doskonałego chleba i dobrych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest bezustannie wzbogacane o nowatorskie smaki, nieraz nawet egzotyczne.

Jakich produktów nie może zabraknąć w standardowej krajowej kuchni?

Polish Cuisine in Krakow

Najbardziej typowymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski oraz wędzona kiełbasa. Posiłek nabiera smaku za pomocą ziół i przypraw takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka czy też pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest słusznym uzupełnieniem świątecznych posiłków oraz wspomaga strawić dania.

Skąd lokalna kuchnia czerpie wenę?

•    Polska kultura zawsze integrowała szczegóły ze swoimi sąsiadami, wolno w niej także odkryć rzeczywiście przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Obecnie polskie menu wciąż się zmienia, pod wpływem przeróżnych, czasem egzotycznych potraw.
•    Prócz schematycznych restauracji specjalizujących się w polskiej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować również w wegetariańskich barach, oraz w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Pokrótce – jaka jest tradycyjna polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, smakowita i czasami straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dzisiaj z łatwością znaleźć wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy stereotypowych potraw i najlepsze polskie napoje i upajać się tymi schematycznymi smakami na co dzień.